Lubiatowo

Festiwal Latawców

W dniach od 31 sierpnia do 2 września 2018 roku już po raz ósmy do Łeby przyjechali przedstawiciele z całego świata aby wspólnie puszczać latawce podczas Międzynarodowego Festiwalu Latawców. Nadmorski kurort odwiedziło ponad 24 przedstawicieli z różnych państw.

Pierwszego dnia festiwalu w godzinach popołudniowych spod Szkoły Podstawowej w Łebie a następnie łebskim deptakiem wyruszył przemarsz poszczególnych zespołów latawcowych. Kolorowy korowód przemaszerował ulicami miasta w stronę Rybackiego Centrum Kultury i Formacji BOLENIEC. Tam dokonano oficjalnego powitania grup latawcowych oraz zaproszonych gości.

Warto wspomnieć, że jeden z korytarzy łebskiej podstawówki będzie udekorowany i poświęcony latającym modelom już na długie lata. Dzięki temu tradycja puszczania latawców w Łebie nie zagaśnie i będzie zawsze żywa.

Sobotni wiatr drugiego dnia festiwalu pozwolił na wypuszczenie latawców gigantów. Całe niebo nad plażą zostało przysłonięte przez ogromne latające ryby, ośmiornice, turbiny, koty, tygrysy i wiele innych latających stworów.

Ten niesamowity widok przyciągnął tłumy plażowiczów. W sobotni wieczór miał miejsce pokaz latawców do lotów nocnych.

Oprac. i fot. Michał Sałata