Lubiatowo

Jezioro Choczewo po raz kolejny zostało zarybione narybkiem węgorza

Jezioro Choczewo po raz kolejny zostało zarybione narybkiem węgorza. W tym roku materiał zarybieniowy dostarczono w specjalistycznych rękawach foliowych napełnionych wodą oraz tlenem.

– Narybek był zdrowy oraz w doskonałej kondycji. Ponadto proces wprowadzenia narybku do zbiornika bacznie obserwowali pracownicy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie –  Nadzór Wodny w Lęborku – czytamy na stronie Nadleśnictwa Choczewo.

Nadleśnictwo Choczewo od 2004 roku zarybia jezioro Choczewo narybkiem podchowanym węgorza. Do roku 2017 wpuszczano po 220 kg ryby rocznie. Obecnie, zgodnie z zapisami obowiązującego od 2018 roku operatu rybackiego, do zarybienia wykorzystuje się węgorza o średniej wadze 20 g, a całkowita masa ryby przeznaczona do zarybienia to 100 kg.

Jezioro w całości otoczone jest lasami, które porastają  okoliczne malownicze wzniesienia. Akwen charakteryzuje się linowo-szczupakowym profilem i słynie z dużej ilości szczupaków, okoni, linów, wzdręg i leszczy. Wędkarze, którzy korzystają z łowiska mogą liczyć na kilkunastokilogramowe okazy karpia i szczupaka.

Wokół jeziora wybudowane są pomosty wędkarskie, w pobliżu których zlokalizowano parkingi dla samochodów.

Więcej informacji na temat dotychczasowych i przyszłych zarybień oraz odłowów mogą Państwo znaleźć w operacie rybackim dostępnym na stronie nadleśnictwa w zakładce „Wędkowanie”.

źródło: http://www.choczewo.gdansk.lasy.gov.pl/